Щеплення від коронавірусу. Коли Україна може отримати вакцину від COVID-19 та скільки вона коштуватиме?

Фото unsplash.com

Світ завмер в очікуванні рятівної вакцини від коронавірусу. Ще 9 листопада стало відомо, що вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування з обнадійливим результатом: її ефективність проявилась у 90 — 95% випадків застосування, також фахівці не зафіксували побічних ефектів. А днями компанія повідомила, що готова вже до нового року забезпечити першими дозами вакцини медпрацівників. Коли препарат стане доступним в Україні?

Об этом сообщает Ру Криминал

“Тестування вакцини проводять за таким механізмом: частині людей вводять справжній препарат, а частині — плацебо. Потім перевіряють реакцію організму добровольців та визначають дієвість вакцини, — розповідає керівник експертної групи з питань імунопрофілактики МОЗ Сергій Литовка. — Далі досліджують умови зберігання, транспортування вакцини. Після цього вона має пройти перекваліфікацію у Всесвітній організації охорони здоров’я (з такої, що ще не пройшла тестування, на таку, що вже пройшла її. — Авт.), державну реєстрацію у країні, де продаватиметься. І лише тоді вакцина надійде у продаж”.

— Коли може відбутись реєстрація препарату?

— За найбільш оптимістичними даними ВООЗ, у лютому 2021 року. Першими мали б оформити держреєстрацію Сполучені Штати. Якщо все піде за планом, то надходження вакцини на ринок України можна очікувати не раніше як у травні-червні 2021 року.

— Скільки коштуватиме в Україні вакцина від коронавірусу?

— За попередніми ринковими оцінками, середня комерційна вартість вакцини від коронавірусу становитиме 30 — 50 доларів (приблизно 850 — 1400₴ — Авт.). Наразі ведуться перемовини й про те, щоб отримати в рамках програми COVAX (глобальний альянс вакцинації ВООЗ) можливість закупити 20% вакцини за зниженою ціною — по 7 доларів. Для людини така вакцина вартуватиме 14 доларів (приблизно 400₴ — Авт.).

Для людини така вакцина вартуватиме 14 доларів.

— Які категорії громадян України зможуть найперше отримати вакцину?

— Міністерство охорони здоров’я вважає за необхідне провести щеплення для всього населення України. Це означає, що 42 мільйони українців мають зробити щеплення. Проте, за попередніми розрахунками Київського міжнародного інституту соціології, до вакцинації готові 47% українців. Дані соціологічних досліджень впливатимуть на те, скільки доз вакцини закупить Україна. Якщо частина людей відмовляється від щеплення, невикористані препарати треба буде утилізувати, а це — величезні збитки для держави.

читайте також: Колапс медичної системи? У лікарнях двох областей для хворих на СOVID-19 бракує кисню і ліжок

У проекті бюджету України на 2021 рік закладено понад 2 мільярди гривень на закупівлю такої вакцини.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про нове тестування на коронавірус в Україні


Джерело статті: “https://expres.online/health/shcheplennya-vid-koronavirusu-koli-ukraina-mozhe-otrimati-vaktsinu-vid-covid-19-ta-skilki-vona-koshtuvatime”