Прокуратура Криму прокоментувала рішення ЄСПЛ у справі проти Росії

последние новости в Украине останні новини в Україні

Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила, що 14 січня Європейський суд з прав людини виніс проміжне, але від того не менш важливе рішення у справі Україна проти Росії щодо Криму. Таким чином визнавши справу прийнятною та перейшов до розгляду по суті.

Об этом сообщает Русский слон

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила, що під час підготовки міждержавного позову проти Росії використовувалися численні докази порушення прав людини в Криму. Докази зафіксовані в матеріалах кримінальних проваджень прокуратури Криму та розглядаються у контексті цілеспрямованої політики Росії щодо змін демографічного складу населення. У прокуратурі повідомили, що мета Росії — витіснення громадян України, незгодних з окупаційним режимом, та заселення півострова громадянами РФ, що є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

"Міждержавна заява уряду України стосується масових та систематичних порушень прав людини в Криму, відповідальність за які несе держава-окупант з 27 лютого 2014 року — початку здійснення ефективного контролю над окупованим півостровом", — йдеться у заяві прокуратури АРК.

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що Європейський суд з прав людини оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу України проти Росії щодо Криму та перейшов до розгляду справи по суті. Також ASPI news повідомляло, що очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що Російська Федерація докладатиме максимум зусиль на всіх рівнях, щоб мінімізувати успіх Кримської платформи у світі.


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/prokuratura-krimu-prokomentuvala-rishennya-espl-u-spravi-proti-rosii”