Кабмін підвищив ціну на ігристе вино в Україні

последние новости в Украине останні новини в Україні


Уряд підвищив мінімальну роздрібну ціну пляшки ігристого на 20 гривень. У Кабміні переконані, що від цього виграють, як виробники, так і покупці.

Об этом сообщает Московский репортер

Кабінет міністрів України підвищив мінімальну роздрібну ціну пляшки ігристого вина з 89 до 109 гривень за пляшку 0,7-0,75 літра, відповідну постанову уряд України прийняв, напередодні, 13 січня. Про це повідомляється на сторінці Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України в Facebook.

"Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії і забезпечити споживача якісним українським продуктами виноробства. В результаті виграють усі: українські винороби стануть конкурентоспроможними і відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їх сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований, продукт", — заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Міністр зазначив, що головна проблема сектора полягає в тому, що на цей час на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції та цінами. Тобто імпортований напій на основі вина, що має низьку якість, продається за ціною як ігристе вино. В результаті програє український виробник через те, що покупця вводять в оману. Петрашко додав, що національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв’язку з чим виникла загроза закриття українських виноробних заводів.

Раніше Петрашко пояснив перспективи економіки України під час пандемії COVID-19 у 2021 році. Також ASPI news повідомляло, що, за словами Петрашка, зниження ставки ПДВ не пригальмує переробну галузь агросектора.

последние новости в Украине останні новини в Україні


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/ekonomika/kabmin-pidvischiv-cinu-na-igriste-vino-v-ukraini”