Ляшко висловився щодо ефективності вакцини Sinovac

Поки зарано судити про остаточну ефективність вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac. Всі отримані дані — ще не остаточні.
kmu.gov.ua

На сьогоднішній день ще рано судити про остаточну ефективність вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac, оскільки всі отримані в різних країнах дані не є підсумковими.

Об этом сообщает Устав Груп

Про це заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю для LB.ru.

Пандемія COVID-19: чотири етапи вакцинації українців Українців хочуть вакцинувати від коронавірусу в чотири етапи – з січня 2021-го до березня 2022 року. Але це попередній план.

Він, зокрема, пояснив різні дані щодо ефективності вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac в Бразилії, Туреччини та Індонезії.

«Це ще не остаточні дані ... Дослідження проводять на декількох платформах, потім їх збирають і оголошують результат», — сказав він.

Ляшко підкреслив, що МОЗ України чекатиме офіційних результатів випробування вакцини, які повинна оприлюднити компанія Sinovac. За його словами, їх повинні були оголосити ще 7 січня.

Головний санлікар також нагадав, що контракт на закупівлю вакцини Sinovac передбачає, що вона повинна показати ефективність 70% або вище.

«Чітко прописано, що ми вакцину приймемо, тільки якщо вона буде зареєстрована і тільки якщо її клінічна ефективність на третій стадії досліджень буде не менше ніж 70%. Якщо буде менше — це підстава для того, щоб за банківськими гарантіями кошти повернулися», — додав Ляшко.

Однак для реєстрації вакцини будь-яким регулятором її ефективність може бути і 50,1%, зазначив він.

Нагадаємо, вакцина компанії Sinovac, яку замовила Україна, після випробувань в Бразилії показала ефективність нижче за 60%.

Також повідомлялося, що доза COVID-вакцини Sinovac буде коштувати для українців 504₴

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Джерело статті: “https://www.slovoidilo.ua/2021/01/15/novyna/suspilstvo/lyashko-vyslovyvsya-shhodo-efektyvnosti-vakcyny-sinovac”