Ведмежий притулок «Домажир» запрошує на новий туристичний сезон

Ведмежий притулок «Домажир» запрошує на новий туристичний сезон

Ведмежий притулок «Домажир», що розташований на Яворівщині за 15 км від Львова, розпочинає новий туристичний сезон. Від 2 березня тут вже чекають на гостей, адже частина ведмедів уже прокинулася зі сплячки. До слова, до 15 березня ще будуть діяти минулорічні ціни на вхід.

Об этом сообщает Антикор

«У нас живе 22 ведмеді. Вже 16-17 із них прокинулися. Вони ще в такому сонливому стані, але вже виходять на прогулянки. Ми плануємо, що до кінця березня вони вже всі попрокидаються», – розповіла у коментарі ZAXID.NET менеджерка з маркетингу притулку «Домажир» Оля Федорів.

Ведмідь Потап уже прокинувся із зимової сплячкиВедмідь Потап уже прокинувся із зимової сплячки

Також вона зазначила, що цієї зими в зимову сплячку впали всі ведмеді, які живуть у притулку. Це означає, що деякі природні інстинкти, які притуплюються чи зникають через життя у неволі, у них відновлюються.

«У нас ведмеді живуть в умовах наближених до природніх, але повернутися у дику природу вони вже не можуть, бо надто довго жили серед людей. Але деякі природні інстинкти до них повертаються. Цьогоріч у зимову сплячку впали всі наші ведмеді. Вони спали по-різному: хтось довше, хтось коротше, але заснули всі. Наприклад, попри те, що ведмеді мають у нас облаштовані барлоги, двоє ведмедів – Машута і Тайсон – вирили собі барлоги самостійно і там зимували. Ще один ведмідь, Михайло, який у нас проходив лікування і реабілітацію після того, як його забрали з бази відпочинку «Шипільська», де він жив у неволі, також впав у сплячку», – розповіла Ольга Федорів.

Ведмеді вже прокидаються із зимової сплячки (фото притулку «Домажир»)Ведмеді вже прокидаються із зимової сплячки (фото притулку «Домажир»)

За її словами, минулоріч туристичний маршрут продовжили. Цьогоріч його далі планують розширяти, ймовірно, додадуть нові об’єкти. Також цьогоріч у притулку планують прийняти на опіку нових ведмедів.

«Ймовірно, їх буде 5, можливо, більше. Маємо список тварин, які перебувають у поганих умовах. Минулого року ми забрали всіх тварин, яких планували. До нас приїхало 7 нових ведмедів. Є відповідальні особи, які весь час моніторять інформацію, доповнюють список, телефонують до власників і обговорюють питання передачі ведмедів, адже ми їх не купуємо. Окремим процесом є власне саме перевезення тварин до притулку. Це тварини з цілої України, з різних умов та місць проживання. До нас потрапляють ведмеді з цирків, є з притравочних станцій і з приватних зоопарків, ресторанів», – розповіла менеджерка ведмежого притулку «Домажир» Оля Федорів.

Ймовірно, першого нового мешканця притулку привезуть уже в червні. Зараз у реабілітаційному центрі живуть 22 ведмеді.

До 15 березня вартість квитків ще буде минулорічною: дорослий квиток коштуватиме 70 грн (100 грн з екскурсією), дитячий – 35₴ Вхід до 6 років безкоштовний. Також за 170 грн можна придбати сімейний квиток. З другої половини березня вартість квитків зросте, проте наразі цін ще не називають. На території притулку є кафе, проте відвідувачів просять не забувати про використання масок та карантинні обмеження.

Нагадаймо, минулоріч у притулок привезли двох ведмедів із президентської резиденції. А також тут оселилися два ведмеді з приватного зоопарку на Донбасі та три тварини, які жили в ресторанах.

Ведмежий притулок «Домажир» – рекреаційний центр для порятунку бурих ведмедів, що розташований за 15 км від Львова біля с. Домажир. Заснований за підтримки Міжнародного фонду «Чотири лапи» (Австрія). У притулку в умовах, що максимально наближені до природніх, живуть ведмеді, яких врятували з притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Більше інформації про притулок можна знайти на сайті та на сторінці у Facebook.


Джерело статті: “https://zaxid.net/vedmezhiy_pritulok_domazhir_zaproshuye_na_noviy_turistichniy_sezon_n1515242”