Реєстр нерухомості в Україні: що це і як працює

За даними Міністерства цифрової трансформації України, за час карантину довіра громадян до онлайн-послуг зросла на 5%.

Об этом сообщает КОД ЮА

Серед іншого, українці можуть скористатися реєстром нерухомості.

Реєстр нерухомості або державний реєстр речових прав на нерухоме майно громадян – це державна інформаційна система, в якій можна дізнатися свої права на те чи інше нерухоме майно. Крім того, в реєстрі можна знайти інформацію про всі обтяження, пов’язані з майном (борг, арешт та інше).

Які послуги можна отримати в реєстрі нерухомості:

дізнатися про права власності на нерухоме майно;
отримати відомості про права на майно можна кількома способами: вказавши конкретну адресу, реєстраційний номер об’єкта нерухомості, кадастровий номер земельної ділянки, ідентифікаційні дані фізособи або юрособи;
перевірити документи і права, видані на те чи інше майно;
дізнатися інформацію про стан розгляду заяви (запиту);
поставити нерухомість на контроль. І, мабуть, найважливіша функція реєстру – можливість отримувати повідомлення про початок або хід реєстрації об’єкта нерухомості. У державному реєстрі також можна переглянути статус об’єкта.

Інформація про нерухомість перевіряється в тому випадку, якщо з цим об’єктом будуть відбуватися якісь дії. Крім того, при оренді житла можна перевірити, кому насправді належить ця житлоплоща.

Як працює реєстр нерухомості в Україні:

у Реєстрі є як платні, так і безкоштовні послуги;
найбільш популярна серед них – це виписка з Реєстру з інформацією про об’єкт нерухомості. Її можна оформити як у державного реєстратора або нотаріуса, так і самостійно на сайті Мін’юсту. Для цього потрібно авторизуватися в Електронному кабінеті, обрати цікаву для вас послугу і сплатити 20 гривень за надання інформації;
після оплати на пошту прийде інформаційна довідка, яку можна буде роздрукувати або зберегти в електронному вигляді.


Джерело статті: “https://factor-news.info/reyestr-neruhomosti-v-ukrayini-shho-tse-yak-pratsyuye/”