Криза у Венесуелі: Мадуро звинувачує СШАПрезидент Венесуели Ніколас Мадуро звинуватив США у кризі в його країні, а також назвав уряд Дональда Трампа «бандою екстремістів».


В інтерв’ю ВВС Мадуро заявив, що не дозволить доставляти гуманітарну допомогу у Венесуелу, оскільки це «був спосіб для США виправдати втручання», – передає .


Мадуро перебуває під дедалі більшим внутрішнім і міжнародним тиском. Від нього вимагають оголосити дострокові президентські вибори в умовах загострення економічної кризи та звинувачень у корупції та порушеннях прав людини.


Агентство Reuters з посиланням на джерела серед високопосадовців Білого дому повідомляло, що США мають зв’язки з армією Венесуели, а також закликають військових припинити виявляти підтримку чинному президентові Ніколасу Мадуро.


Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає військового втручання для стабілізації політичної кризи у Венесуелі.


2 лютого генерал Військово-повітряних сил Венесуели Франсиско Естебан Янес Родрігес оголосив, що визнає лідера опозиції Хуйана Гуйадо легітимним президентом країни. У венесуельских ВПС військового назвали зрадником. Згодом ще один військовий високопосадовець у Венесуелі оголосив про перехід на бік Гуайдо.


Нагадаймо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.


Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.


Мадуро відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.


Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.


Джерело статті: “https://informator.news/kryza-u-venesueli-maduro-zvynuvachuie-ssha/”