До уваги лікарів-ФОП: Уряд затвердив постанови щодо фінансової підтримки малого підприємництва

Резюме. Документи дозволять Фонду, підпорядкованому Міністерству фінансів, запровадити програму підтримки суб’єктам ММП «Доступні кредити 5–7–9%»

Кабінет Міністрів України затвердив дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва (ММП) через Фонд розвитку підприємництва (ФРП).

Документи дозволять Фонду, підпорядкованому Міністерству фінансів, запровадити програму підтримки суб’єктам ММП «Доступні кредити 5–7–9%». Окрім того, постанови визначають механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

  • перший — здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5; 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5–1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:
  • 5% річних — якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом І кварталу;
  • 7% річних — для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9% річних — для бізнесу з виручкою до 50 млн₴

При цьому для ММП, які отримали кредит за програмою під 7 або 9%, ставка знижується на 0,5 в.п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%);

другий — надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% розміру кредиту).

За попередніми оцінками, близько 50 тис. позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже у 2020 р., що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до Державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Створення умов для активізації та здешевлення кредитування ММП в Україні відповідає ініціативі Президента України щодо стимулювання підприємницької діяльності, активізації кредитування та створення нових робочих місць, а також пріоритету 6.4 Програми діяльності Уряду. Запровадження програми «Доступні кредити 5–7–9%» власне і є інструментом для досягнення поставленої мети. Тому Уряд загалом та Міністерство фінансів зокрема вже знайшли можливість передбачити фінансування відповідного пріоритету на 2020 р.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський підписав закон про фонд розвитку підприємництва


Уникальное нафталановое масло, которое лечит псориаз, экзему, артриты, дерматиты и много других заболеваний, можно купить в Украине с доставкой на сайте http://onlinemedicus.com


Джерело статті: “https://www.umj.com.ua/article/170486/do-uvagi-likariv-fop-uryad-zatverdiv-postanovi-shhodo-finansovoyi-pidtrimki-malogo-pidpriyemnitstva”