В МВФ назвали три сценарії розвитку української економіки


В Міжнародному валютному фонді описали три сценарії можливого розвитку України: від найуспішнішого – з повним реформуванням, до середнього – з частковими реформами, і до найпесимістичного – з відкатом реформ. Україна знаходиться між другим і третім сценарієм.

Об этом сообщает Роспрес


Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, – інформує 1NEWS.


Перший сценарій передбачає повне реформування (подолання відставання, ринок землі без обмежень) і зростання ВВП 6% щорічно, що дозволить населенню стати багатшими на 60% за 20 років, і досягти сьогоднішнього рівня Польщі приблизно в 2038 році.


Другий варіант – часткові реформи (збереження розриву в судовій системі і ринок землі з обмеженнями) і зростання на 4%, що зробить населення найбагатше на 20%.У третьому сценарії – відкат реформ (без ринку землі) і зростання темпами до 1,5% – населення через 20 років стане на 20% біднішими, ніж сьогодні, вважає Люнгман.

Згідно представленої презентації, нинішній темп реформ в Україні – це сценарій між другим і третім.


Серед першочергових сфер, де Україна особливо відстає від країн Європи, представник МВФ назвав судову систему і верховенство права (рівень корупції, захисту прав власності), товарні ринки (рівень конкуренції і регулювання) і фінансовий сектор (доступ до фінансування, стійкість банків).


Серед інших секторів, де також є відставання, проте не таке значне, Люнгман вказав торгівлю і відкритість (тарифи і нетарифні бар’єри), R&D, оподаткування і ринок праці (хоча по ринку праці, відповідно до поданої ним презентації, позиції України виглядають краще, ніж в Польщі).


Джерело: Економічна правда


Джерело статті: “https://1news.com.ua/ukraine/v-mvf-nazvaly-try-stsenariyi-rozvytku-ukrayinskoyi-ekonomiky.html”