Коштовності з України, які вважали загубленими, виявили в Москві – археолог

В Історичному музеї Москви виявили коштовності, вивезені за радянської влади з київських храмів

В Історичному музеї Російської Федерації в Москві зберігають щонайменше 57 коштовних церковних речей із Софійського собору та Києво-Печерської лаври Києва, приблизно 40 із них вважали назавжди втраченими. Про це 18 червня написав у Facebook український археолог Тимур Бобровський.

Об этом сообщает Компромат РУ

Нещодавно московський музей виклав в інтернет оцифровані експонати – загалом понад 900 тис. одиниць. Науковець вивчив колекцію, яка стосується 30-х років ХХ століття, і виявив там предмети, які було позначено в українських наукових роботах.

"Зі 119 предметів, наведених у каталозі, мені серед матеріалів зазначеного сайта вдалося ідентифікувати 57 "київських" речей, із яких щонайменше чотири десятки вважалися втраченими назавжди. І це я переглянув лише частку оцифрованої колекції", – розповів Бобровський.

За його словами, приблизно 20 років тому Історичний музей РФ повідомляв українських науковців, що в його колекції немає речей, пов’язаних із Києво-Печерською лаврою.

Ідеться про богослужбові предмети, виготовлені із золота, срібла і дорогоцінного каміння, які вилучили з київських храмів за розпорядженням більшовицької влади.


https://www.facebook.com/tymur.bobrovskyy/posts/4221147967897177

Бобровський закликав колег ретельно вивчити всю московську колекцію і надати розголосу фактам виявлення там предметів, які мають історичну цінність для України.

"Московські колеги... відтепер знатимуть, що в кожної з позначених речей є провенанс (дані про всіх власників художнього твору чи предмета антикваріату. "ГОРДОН") і своя цікава історія. А якщо раптом їм це все було відомо, але для чогось приховувалося, то принаймні хай знатимуть, що й ми тепер "у курсі", де ховаються наші "загублені скарби", – додав археолог.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-koshtovnosti-z-ukrajini-jaki-vvazhalisja-zagublenimi-znajshlisja-v-moskvi-arheolog-1505346.html”