Влада Києва може відкласти запуск електронного квитка до 2021 року

Із лютого проїзд у будь-якому виді громадського транспорту столиці можна оплатити за допомогою єдиного електронного квитка

Київська міська державна адміністрація готова відкласти до 1 січня 2021 запровадження єдиного електронного квитка на проїзд у міському громадському транспорті. Про це йдеться на сайті КМДА.

Об этом сообщает Слон РУ

Заступниця голови КМДА Марина Хонда зазначила, що місто зіткнулося із проблемою, що стосується права на безкоштовний проїзд для пільговиків. Вона зазначила, що пільговий проїзд регламентують вісім законів України, і він стосується ветеранів військової служби, військовослужбовців, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій пільговиків. Кількість киян, які мають право на пільгу, становить приблизно 240 тис. осіб.

Окрім того, постановами Кабміну 1993-го і 1994 років надано право безкоштовного проїзду для пенсіонерів, а це 480 тис. жителів Києва.

І хоча, згідно з конституцією, держава має компенсувати проїзд пільгових категорій громадян, із 2015 року ці витрати поклали на місцеві бюджети, зазначили у КМДА.

"Але ми вважаємо соціальною несправедливістю для пільговиків із інших регіонів України, яким доведеться сплачувати власні кошти за проїзд із введенням єдиного електронного квитка. Столичний бюджет цих витрат покрити не може. Тому держава повинна врегулювати це питання на законодавчому рівні. І на кількох нарадах за участю прем’єра, урядовців і керівництва столиці була досягнута домовленість, що уряд розробить відповідні зміни до законодавства України. А столиця врахує рекомендації урядовців і відтермінує запровадження електронного квитка, поки питання компенсацій пільговикам не буде вирішене", – зазначила Хонда.

Від початку 2019 року в межах упровадження системи електронного квитка в наземному транспорті Києва за допомогою валідаторів почали фіксувати проїзд пільговиків – власників "Картки киянина". У лютому цього року проїзд у будь-якому виді громадського транспорту столиці вже можна було оплатити за допомогою єдиного електронного квитка (Kyiv Smart Card).

Влада столиці планувала цілковитий перехід транспорту на е-квиток з 1 листопада 2019 року, однак цей термін перенесли на 1 квітня 2020 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/kiev/-vlada-kijeva-mozhut-vidklasti-zapusk-elektronnogo-kvitka-do-2021-roku-1507066.html”