Президент Чехії порівняв події у Вашингтоні з українським МайданомПрезидент Чехії Мілош Земан порівняв події довкола Капітолія у Вашингтоні з українським Майданом.

Об этом сообщает Компромат 2


Про це він сказав в інтерв’ю виданню Blesk, – передає “Радіо Свобода”.


“Загалом я не люблю насильницькі революції, тому, наприклад, не люблю Майдан. А зараз це мають прямо вдома американці”, — заявив він.
Земан додав, що “не може згадати, хоча, напевно, в історії такі випадки вже були, але не були в американській історії, будь-якого американського президента, який би відходив з такою ганьбою”.


Мілош Земан зазначив, що останні події у Вашингтоні показали “боягузство політика, який відходить”, і що Дональд Трамп “непрямо став причиною смерті тих п’ятьох людей, які в більшості були його прихильниками”. Реакції Дональда Трампа на такі висловлювання Мілоша Земана немає.


Раніше порівняння подій довкола Капітолія з українським Майданом дозволив собі зробити перший заступник посла Росії в ООН Дмитро Полянський. Він назвав сцени у Вашингтоні “в стилі Майдану”.


Група прихильників чинного президента Дональда Трампа 6 січня після мітингу в Вашингтоні увірвалася в будівлю Капітолію, де в цей час відбувалася спільна сесія палат Конгресу США. Вони мали затвердити перемогу демократа Джо Байдена на виборах президента. У засіданні оголосили перерву, поліція Капітолія евакуювала членів Конгресу з будівлі. П’ятеро людей загинули, 52 людини були заарештовані.


В одному із видалених дописів у Twitter Дональд Трамп назвав штурм будівлі Конгресу своїми прихильниками “природною реакцією”. 9 січня соцмережа Twitter назавжди заблокувала Трампа через ризик “підбурювання до насильства”. Сам Трамп в офіційному твітері президента США звинуватив соціальну мережу в забороні свободи слова. Згодом його дописи видалили і звідти.


У п’ятницю Міністерство юстиції США висунуло звинувачення 13 особам у злочинних діях на території Капітолія. Зокрема було заарештовано учасника акції, який раніше поширив у соцмережах відео того, як він сидить в кабінеті спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі, а також записав відео в якому розповів, що не був заарештований в середу, а зміг вийти без перешкод.


Джерело статті: “https://informator.press/prezydent-chekhii-porivniav-podii-u-vashynhtoni-z-ukrainskym-maydanom/”