Розкрито 10 фейків та темник пропагандистів – Ткаченко про ситуацію на окупованих територіях

Протягом 19-20 лютого українським Центром із протидії дезінформації та стратегічних комунікацій було зафіксовано 10 фейкових повідомлень щодо ситуації на Донбасі. Крім того, українська влада отримала темник російських пропагандистів.

Розкрито 10 фейків – Ткаченко про ситуацію в ОРДЛО та темник пропагандистів.
Ілюстративне фото: media sapiens

Про це заявив міністр інформаційної політики України Олександр Ткаченко на 21 лютого.

Об этом сообщает Инсайдер РУ

"Центр лише цими вихідними викрив 10 класичних фейків. Мені як колишньому продюсеру було смішно дивитися на той будинок, який вони знімали два рази, здається. То спочатку ДРГ там було, то ті, хто намагалися щось підірвати, то люди, які підірвали той УАЗик.

Фактично, вони працюють за темниками. Такий варіант темника потрапив до нас у руки, за яким і ОРДЛОвські ЗМІ, і ЗМІ російські намагаються дезінформувати наше суспільство, використовуючи маніпуляції та провокації. Чого тільки вартий вивіз українців у Російську Федерацію".

Ткаченко також додав, що "інформація, що там тисячі чи десятки тисяч людей, не зовсім відповідає дійсності".

За інформацією російських ЗМІ, від 21 лютого до Росії було евакуйовано більш як 60 тисяч жителів окупованих районів, унаслідок чого у 6 регіонах запроваджено режим НС.

Нагадаємо:

  • Медіа бойовиків 20 лютого продемонстрували два відео, у яких певний зруйнований будинок фігурував двічі, але під різними приводами. Окупаційна влада підготувала два відео для поширення у соціальних мережах, одне з яких — точно фейк.
  • Людмила Денісова привертає увагу до неприйнятних умов, в яких перебувають жителі окупованих територій у Ростовській області. Станом на 20 лютого вони все ще "позбавлені права на гідне життя". Уповноважена Верховної Ради з прав людини привертає увагу світової громадськості до ситуації з громадянами України, які під тиском ватажків терористів виїхали до Росії.
  • Очільник Росії Володимир Путін запропонував кожному жителю окупованих територій, які прибудуть до Росії, виділити допомогу. Речник Путіна Пєсков повідомив, що президент звернувся до уряду із пропозицією виділити по 10 тисяч рублів (близько 3 тисяч гривень) жителям окупованих районів, які наразі перетинають кордон.
Читати також:
CNN: Активність російських військових біля кордону України зросла
Поділитись
Автор: Марія Симониченко

Источник: Русский слон